Microsoft’un Activision-Blizzard Satın Alımı Onaylandı

by TheAnarchs
0 yorum 22 görüntülenme 1 dakikalar oku

Microsoft’un 68.7 milyar dolarlık Activision Blizzard satın alma anlaşması, İngiliz düzenleyiciler tarafından onaylandı. UK’s Competition and Markets Authority (CMA), Microsoft’un anlaşmayı Ubisoft’a bulut oyun haklarını devretme kararı almasının ardından, anlaşmanın yolunu açtı. CMA, bu kararın büyümekte olan bulut oyun pazarında rekabeti artıracağını vurguladı.

Microsoft Başkan Yardımcısı Brad Smith, “Bu satın alma işlemini kapatmak için son düzenleyici engeli aştık. Oyuncular ve oyun endüstrisi dünya çapında fayda sağlayacak” dedi.

Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotick, çalışanlara gönderdiği e-postada, “Tüm düzenleyici onaylara sahibiz ve Microsoft ile bir araya gelerek daha fazla oyuncuya mutluluk ve bağlantı getirmek için sabırsızlanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu karar, Microsoft’un bulut oyun endişeleri nedeniyle başlangıçta Nisan ayında engellenen anlaşmasının ardından geldi. Microsoft ve Activision Blizzard, endişeleri ele almak için anlaşmayı yeniden yapılandırdı.

Microsoft’un Activision Blizzard’i satın alımı, 20 aylık bir sürecin sonunda gerçekleşecek. Federal Ticaret Komisyonu hâlâ kararı temyiz ediyor ve bir sonraki aşamada kararın alınması Aralık ayında bekleniyor.

Bu satın alımın tamamlanmasının ardından pek çok sevilen oyun Türk oyuncuların büyük ilgi gösterdiği Gamepass sistemine dahil olacak gibi gözüküyor. The Anarchs Oyuncu Topluluğu olarak bir oyuncunun oyun ile ilgili istediği her konuya erişimini sağlamak amacı ile haber içeriklerimizi devam ettireceğiz. Bizi takipte kalın.

You may also like

Bir Yorum Bırak